Kalendár

Po tom, čo som sa mi už pár krát podarilo vymazať si z telefónu dáta o všetkých narodeninách a iných rodinných sviatkoch, rozhodla som sa, že potrebujem externú pamäť v papierovej forme. Klasický kalendár je však iba na jeden rok a jeho pravidelné prepisovanie ma teda vôbec neláka. Chce to niečo iné…

Kalendár, ktorý sa bude dať používať bez ohľadu na plynúce roky. Trvácny, prepisovateľný, skladný a hlavne vždy pripravený ochotne mi pripomenúť, aké žúrky ma v danom mesiaci očakávajú 😀

Potrebujeme:
– papier, nie príliš vysokej gramáže (100-120 úplne stačí)
– farbičky, fixky, nožnice
– závesnú tyčku a viazaciu pružinu zo starého kalendára

Postup:
1. Vyrobíme si šablónu na jednotlivé strany kalendára…alebo použite túto moju kalendár (výsledný rozmer kalendára potom bude cca 10,5 x 19,5 cm), alebo kalendár s mesiacmi v češtine. A nezabudnite nastaviť pravý a ľavý okraj na minimálne hodnoty.

2. Vytlačíme si kalendár, rozstriháme ho na jednotlivé mesiace, ideálne tak, aby nebolo vidieť čierne orámovanie a začneme zdobiť. Fantázii sa medze nekladú. Kreslite, nalepujte, použite fotografie, nechajte tvoriť deti, proste použite čokoľvek, čo urobí váš kalendár tým jedinečným kúskom.

3. Vami ozdobené listy zaneste do copyshopu a nechajte si ich zalaminovať. Ak použijete moju šablónu, vojdú sa vám 3 mesiace do jednej lamino stránky. Hajde dom a obstrihať mesiace tak, aby ste mali 3mm okraje z každej strany. Výborná je na to rezačka papiera, ak nemáte, nevadí, budete sa musieť trošku viac sústrediť pri práci s nožnicami.

4. Opäť prechádzka do copyshopu. Milo obsluhe objasnite, čo konkrétne potrebujete. Nie je nič horšie, ako keď vašu snahu pokazí nedorozumenie. Takže potrebujeme: Na hornej hrane (tam, kde je obrázok) presne v strede urobiť kalendárový výsek. Z pravej aj ľavej strany výseku dierky tak, aby boli všetky celé. Toto potrebujeme, aby urobili na všetkých listoch rovnako! Váš kreatívny zápal v očiach ich jednoducho musí presvedčiť, že si na tom majú dať fakt záležať.
Keď máme hotovo, maširujeme domov.

5. Pre istotu 2x skontrolujeme, či máme mesiace zoradené podľa postupnosti január-december. Rozoberieme starý kalendár, pripravíme si dve pružiny a háčik, všetko skrátime na požadovanú dĺžku. Navlečieme najprv jednu pružinu, vsunieme do nej háčik a potom navlečieme aj druhú pružinu.

A máme hotovo. Na písanie používame liehovú fixku, aby sme mohli údaje prepisovať. Nepotrebné údaje jednoducho zmažeme technickým liehom.

Tip pre vás: Zjednodušené kalendáriky môžu byť ideálnym darčekom pre širokú rodinu a kamarátov. Jednoducho vynechajte laminovanie.

Tvoreniu zdar!
Veronika

6 komentárov to “Kalendár”

 1. admin píše:

  Ahoj, posielam mailom a pridám ho aj na stránku. Pekný deň. V.

 2. Mir píše:

  Ahoj, chcela by som sa spýtať, či by si mi nemohla poslať na mail kalendar v exceli s českými názvami mesiacov (alebo heslo, aby som si to mohla prepísať) Chcela by som sa dať do výroby, ale žijem v čechách 🙂
  Ďakujem veľmi pekne 🙂
  M.

 3. admin píše:

  Ďakujem Mirka a veľmi ma teší, že sa Ti moja stránka páči. Držím Ti palce pri výrobe kocky, určite z nej malý bude mať radosť. Pekný deň. Veronika

 4. Mirka píše:

  Ahoj, musim pochvalit, tento kalendar je fakt super. Aj ostatne Tvoje napady a vytvory su uzasne, ja sa chystam vyrobit tu babykocku pre maleho, ale neviem, kedy sa dokopem 😉 lahsie sa kocha, ako vyraba.
  Dakujem Ti za tieto stranky, pravidelne ich sledujem a tesim sa na kazdy novy vytvor ako inspiraciu pre nas ostatnych.
  Tak nech Ti to tvori 🙂
  Mirka

 5. admin píše:

  Ahoj, sú to silikónové pečiatky od firmy Stampedous. Daj si do googlu „razítka stampendous“ a nájde Ti to eshopy, kde ich predávajú.
  Ďalšou možnosťou je, cez google obrázky vyhľadať rôzne kľúčové slová ako napríklad „stampendous“, „christmas stamps“, „birthday stamps“, „floral stamps“ a podobne. Potom si stačí už iba vybrať, obrázky vytlačiť a prekresliť do kalendára :-).

 6. Katarina píše:

  ahoj chcela by som ta poprosit kde si nasla na ten kalendar tie krasne obrazky?nemohla by si mi ich nejak poslam mailom alebo poradit kde by som to nasla a stiahla si to a urobila taky kalendar s obrazkamy aky je tu?VELMI PEKNE DAKUJEM

Vyjadri sa, napíš komentár